Середа, 23.01.2019,
Луганська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України                                                                                          Офіційний сайт
                                                                                                                                                                                          
Приветствую Вас Гість | RSS
Ласкаво просимо на сайт Луганської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України!
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0Главная » 2018 » Квітень » 25 » Періодичність перевірок закладів освіти: нові критерії
12:59
Періодичність перевірок закладів освіти: нові критерії

Періодичність планових перевірок закладів освіти, які підпадають під ліцензування, визначають тепер за новими критеріями Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері освітньої діяльності, що підлягає ліцензуванню, та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством освіти і науки, обласними, Київською міською державними адміністраціями затверджені постановою КМУ від 28.02.2018 № 127 відповідно до ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» набрали чинності 17.03.2018.

Здійснювати державний контроль (нагляд) за закладами освіти уповноважена Державна служба якості освіти.

Ліцензування освітньої діяльності Під час ліцензування визначають спроможність закладу освіти провадити освітню діяльність:

- у сфері вищої освіти — на певному рівні вищої освіти за певною спеціальністю;

- у сфері професійно-технічної освіти — за певною професією, спеціальністю або класами класифікаційних угруповань (під час ліцензування професійно-технічного (курсового) навчання на виробництві); 

- у сфері загальної середньої освіти — за певним освітнім рівнем;

- у сфері дошкільної освіти — за певним видом дошкільної освіти.

При цьому керуються Ліцензійними умовами провадження освітньої діяльності закладів освіти, затв. постановою КМУ від 30.12.2015 № 1187.

Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері освітньої діяльності

Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері освітньої діяльності, що підлягає ліцензуванню, є:

- строк провадження ліцензіатом освітньої діяльності

- дотримання ліцензіатом вимог ліцензійних умов провадження освітньої діяльності.

Ризик — це ймовірність виникнення негативних наслідків від провадження господарської діяльності та можливий розмір втрат від них, що вимірюється у кількісних та якісних показниках.

Ліцензіат — це суб’єкт господарювання, який має ліцензію на провадження встановленого законом виду господарської діяльності. Ліцензіати незалежно від форми власності належать до одного з трьох ступенів ризику.

Періодичність планових перевірок за ступенями ризику від провадження господарської діяльності у сфері освітньої діяльності

Якщо ліцензіат може бути віднесений одночасно до двох або більше ступенів ризику, то його вважають таким, що належить до більш високого ступеня ризику з можливих. Якщо протягом останніх трьох років, але не менш як за результатами двох останніх заходів державного нагляду (контролю) не виявлено фактів порушення ліцензіатом вимог ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб’єкта здійснюється не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений у 1,5 раза.

У 2018 році мораторій на планові перевірки закладів освіти продовжено, але не для всіх органів контролю, наприклад для Державної служби України з питань праці.

Джерело: Педрада

 

 

Просмотров: 473 | Добавил: Администрация | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Пошук
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Луганська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки Ураїни© 2019