Середа, 22.08.2018,
Луганська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України                                                                                          Офіційний сайт
                                                                                                                                                                                          
Приветствую Вас Гість | RSS
Ласкаво просимо на сайт Луганської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України!
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Главная » 2018 » Серпень » 6 » Щодо безоплатної видачі молока працівникам, зайнятим на роботах з шкідливими умовами праці
16:03
Щодо безоплатної видачі молока працівникам, зайнятим на роботах з шкідливими умовами праці

Пропонуємо ознайомитись з листом ЦК Профспілки працівників освіти і науки України №02-8/439 від 03.08.2018 р. щодо безоплатної видачі молока працівникам, зайнятим на роботах з шкідливими умовами праці:

"ЦК Профспілки працівників освіти і науки на звернення від членських організацій Профспілки щодо безоплатної видачі молока працівникам, зайнятим на роботах з шкідливими умовами праці повідомляє наступне.
Згідно з Гігієнічною класифікацією праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу, затвердженою наказом МОЗ від 08.04.2014 № 248, шкідливі умови праці - це умови, що характеризуються такими рівнями шкідливих виробничих факторів, які перевищують гігієнічні нормативи та здатні чинити несприятливий вплив на організм працівника та/або його нащадків.
Віднесення робіт до категорії із шкідливими і важкими умовами праці та визначення права працівників на пільги і компенсації за роботу в цих умовах, у тому числі на безкоштовне отримання молока, здійснюється на підставі результатів атестації відповідних робочих місць за умовами праці.
Статтею 7 Закону України «Про охорону праці» передбачено, що працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою.
У разі роз’їзного характеру роботи працівникові виплачується грошова компенсація на придбання лікувально-профілактичного харчування, молока або рівноцінних йому харчових продуктів на умовах, передбачених колективним договором.
Згідно з статтею 166 Кодексу законів про працю України на роботах з шкідливими умовами праці працівникам видаються безплатно за встановленими нормами молоко або інші рівноцінні харчові продукти.
Порядок безплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам і службовцям, які зайняті на роботах з шкідливими умовами праці, затверджений постановою Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС від 16.12.1987 № 731/П-13, яким передбачалися норми видачі молока, з 1.03.2018 розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 № 1022-р. «Про скасування, визнання такими, що втратили чинність, та такими, що не застосовуються на території України, деяких актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади з пожежної безпеки, охорони праці та санітарного законодавства» визнано таким, що не застосовується на території України.
За роз’ясненням Міністерства соціальної політики із зазначеного питання, до законодавчого його врегулювання, роботодавець самостійно вирішує питання безоплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці, у колективному договорі або угоді з урахуванням результатів атестації робочих місць за умовами праці.
Пунктом 6 Переліку заходів та засобів з охорони праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2003 № 994, передбачено забезпечення працівників, зайнятих на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, а також газованою солоною водою, відповідно до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про охорону праці» та колективного договору або угоди.
Згідно з статтею 20 Закону України «Про охорону праці» у колективному договорі, угоді сторони передбачають забезпечення працівникам соціальних гарантій у галузі охорони праці на рівні, не нижчому за передбачений законодавством.
Відповідно до пункту 7.2.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 - 2020 роки рекомендовано включати в колективні договори закладів освіти і науки зобов’язання щодо забезпечення працюючих в шкідливих умовах відповідними пільгами і компенсаціями, зокрема молоком.
Виходячи із норм статей 1 та 3 Закону України «Про колективні договори і угоди», колективний договір укладається між роботодавцем та профспілковим органом з метою регулювання соціально-економічних відносин, а також для узгодження інтересів сторін як на основі чинного законодавства, так і прийнятих ними зобов’язань.
Згідно зі статтею 7 зазначеного закону зміст колективного договору визначається сторонами. У колективному договорі встановлюються взаємні зобов'язання сторін зокрема щодо умов і охорони праці, встановлення гарантій, компенсацій, пільг. Цією статтею також передбачено, що колективний договір може передбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги.
Статтями 6 зазначеного закону заборонено будь-яке втручання з боку органів представницької і виконавчої влади та господарського управління, політичних партій, роботодавців, яке може обмежити права працівників та їх представників при укладенні та виконанні колективних договорів, угод. Відповідно до статті 9 закону положення колективного договору є обов'язковими для роботодавця.
Слід зазначити, що нормами чинного законодавства не встановлено коло соціально-побутових пільг, які можуть надаватися суб’єктам колективного договірного врегулювання через зобов’язання колективного договору.
Тож питання встановлення норм та порядку безоплатної видачі молока працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці, може бути врегульоване через зобов’язання сторін колективного договору."

Завантажити лист ЦК Профспілки

 

Просмотров: 60 | Добавил: Администрация | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Пошук
Календар
«  Серпень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Луганська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки Ураїни© 2018