Четвер, 20.09.2018,
Луганська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України                                                                                          Офіційний сайт
                                                                                                                                                                                          
Приветствую Вас Гість | RSS
Ласкаво просимо на сайт Луганської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України!
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0







Главная » 2018 » Серпень » 14 » Вчитель школи хоче взяти частину щорічної відпустки на три дні посеред навчального року. Чи має він таке право?
11:54
Вчитель школи хоче взяти частину щорічної відпустки на три дні посеред навчального року. Чи має він таке право?

Вчитель школи хоче взяти частину щорічної відпустки на три дні посеред навчального року. Чи має він таке право?

Відпустка вчителя під час навчального року можлива за збігу двох умов. Але все по порядку.

Учителям щорічні відпустки повної тривалості (до 56-ти к. дн.) надають у період літніх канікул.

 

Така норма встановлена:

- ст. 10 ЗУ «Про відпустки» ;

- п. 2 Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам.

При цьому не мають значення стаж і дата прийняття на роботу.

Водночас у колективних договорах передбачають можливість протягом навчального року оформити основну відпустку (її частину):

- для санаторно-курортного лікування; 

- з інших причин.

Тому відповідь на запитання, чи піде вчитель у відпустку під час навчального року, слід шукати у колдоговорі.

У цьому документі:

- визначають положення про надання щорічної основної відпустки

- установлюють обов’язковість виконання вказаних положень.

До того ж, як визначено Галузевою угодою на 2016-2020 роки (пп. 5.3.11), МОН рекомендує органам управління освітою та керівникам закладів освіти визначати колективними договорами інші види оплачуваних відпусток, приміром, у разі:

- особистого шлюбу чи шлюбу дітей;

- народження дитини;

- смерті близьких родичів;

- потреби доглядати хворого члена сім’ї;

- вступу дитини (до 18 років) у навчальний заклад, розміщений в іншій місцевості

- Свята Першого дзвоника (для батьків першокласників);

- ветеранам донорам.

Отже, вчитель матиме відпустку посеред навчального року за збігу двох умов:

- така відпустка передбачена колективним договором;

- керівник навчального закладу підпише заяву вчителя на відпустку.

 

Джерело: https://www.pedrada.com.ua

 

 

Просмотров: 366 | Добавил: Администрация | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Пошук
Календар
«  Серпень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Луганська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки Ураїни© 2018